Šmėklų žemės kaliniai

Prisoners of the Ghostland (2021)

Kai kurie filmai atrodo neįmanomi... bet tik tol, kol kas nors juos sukuria.

„Oskaro“ laureatas Nicolas Cage per pastaruosius kelerius metus sugrįžo į didįjį kiną su keistais, bet išskirtiniais ir gerbėjų kultus formuojančiais filmais, įskaitant siaubo trilerį „Mendė“, siaubo komediją „Vilio stebuklų šalis“ ir kritikų pripažintą ir sunkiai vienam žanrui priskiriamą „Kiaulę“.

Siaubo trileris „Šmėklų žemės kaliniai“ nėra išimtis, ir paties N. Cage žodžiais tariant, yra „pats žiauriausias filmas, kokį jis kada nors sukūrė“.

Filme veiksmas vyksta klastingo Samurajų miesto pasienyje, kur turtingas karo vadas Gubernatorius iš kalėjimo paleidžia negailestingą banko plėšiką (akt. N. Cage). Gubernatorius (akt. Bill Moseley) siūlo kaliniui laisvę mainais už tai, kad šis sugrąžintų pabėgusią įdukrintą mergaitę Bernice (akt. Sofia Boutella). Įspraustas į odinį kostiumą, kuris savaime susinaikins po trijų dienų, banditas leidžiasi į kelionę norėdamas surasti jauną merginą ir savo kelią į atpirkimą.

Jis atranda tai, ko niekas nesitikėjo. Siaubo trilerį „Šmėklų žemės kaliniai“ režisuoja išskirtiniu stiliumi pasižymintis japonų kūrėjas Sion Sono ir tai yra antrasis projektas, kuriame aktoriai Nicolas Cage ir N. Cassavetes kartu pasirodys didžiajame kino ekrane nuo 1997 m. veiksmo trilerio „Dviveidis“ (angl. „Face/Off“).

Filmas „Šmėklų žemės kaliniai“ debiutavo šių metų virtualiame „Sundance“ kino festivalyje ir sulaukė daug kritikų pagyrimų dėl savo unikalumo. Festivalio dalyviai pažymėjo, jog verčiau pažiūrėtų tokį nenuspėjamą siaubo ir veiksmo trilerį, kaip „Šmėklų žemės kaliniai“, nei labiau į įprasto žanro rėmus įspraustą kitą filmą: šoko terapija šiame filme sukuria ekstremalų baimės ir poreikio mišinį.

Režisavo: Sion Sono („Šaltas kaip žuvis“, „Savižudžių klubas“, „Kodėl nežaidi pragare?“)

Vaidina: Nicolas Cage, Sofia Boutella, Bill Moseley, Nick Cassavetes, Narisa Suzuki, Grace Santos, Canon Nawata, Tak Sakaguchi, Saki Ohwada, Jeffrey Rowe, Takato Yonemoto, Jai West

Trukmė

1h 40 min

Cenzas

-

Sukurta

Theatrical Film Distribution UAB

Studija

Theatrical Film Distribution UAB

Trukmė: 1h 40 min

Cenzas: -

Sukurta: Theatrical Film Distribution UAB

Studija: Theatrical Film Distribution UAB

Žanras

Veiksmo

Trileris

Siaubo

Žanras: Veiksmo, Trileris, Siaubo